سامانه مقایسه و فروش آنلاین بیمه وار

یک و نیم میلیون خودرو بیمه شخص ثالث ندارند

یک و نیم میلیون خودرو بیمه شخص ثالث ندارند

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تصادف در کشور رخ می‌دهد گفت: چه کسی پاسخگو است و باید دید چه وقتی از مردم برای پیگیری مسائل بیمه‌ای و خسارت گرفته می‌شود که اگر این روند طولانی باشد به طور قطع باعث سلب اعتماد مردم خواهد شد.

غلامرضا سلیمانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه بیمه ایران و ایساکو اظهار داشت: از ۶۰ هزار میلیارد تومان پرتفوی بیمه در سال ۹۸ حدود یک سوم یعنی ۲۰ هزار میلیارد تومان مربوط به بیمه شخص ثالث است که این رقم امسال احتمالا ثابت می‌ماند.

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که پرتفوی به ۷۵ هزا رمیلیارد تومان می‌رسد و سهم بیمه شخص ثالث از این عدد احتمالا یک سوم باقی خواهد ماند.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به تعداد خودروهایی که بیمه شخص ثالث دارند، گفت: از ۲۵ میلیون خودرو در کشور ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو بیمه شخص ثالث هستند که بیمه ایران سهم ۵۶ درصدی از بیمه شخص ثالث خودروهای موجود در کشور را دارد.

سلیمانی با بیان اینکه بیمه شخص ثالث برای شرکت‌ها به صرفه نیست گفت: ضریب خسارت در شخص ثالث ۱۰۹ درصد در سال جاری بوده و در سال گذشته این عدد ۱۰۴ درصد بوده یعنی بیشتر از مبلغی که دریافت می‌شود شرکت‌ها خسارت پرداخت می‌کنند که قطعا این عدد منطقی نیست و در دنیا ضریب خسارت در بیمه شخص ثالث بسیار کمتر از صد در صد است.

وی با اشاره به تفاهم دو شرکت ایران خودرو و بیمه ایران برای ارائه خدمات مشترک به خودروهای سانحه دیده گفت: ۵۶ درصد از کل خودروهای کشور توسط ایران خودرو تولید می‌شود. بنابراین این تفاهم‌نامه بین ایران خودرو و بیمه ایران یک اقدام ملی است که می‌تواند بخش عمده‌ای از نگرانی‌های افراد پس از آسیب را پوشش دهد و بوروکراسی‌های اداری و روند طولانی پرداخت بیمه را به حداقل برساند.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: اگر در پرداخت خسارات به درستی عمل نکنیم و هزینه خسارات را به سرعت به مردم بازنگردانیم اعتماد مردم به این صنعت کاهش پیدا می‌کند. شعار ما این است که اگر صدور بیمه به صورت آ‌نلاین انجام می‌شود خسارات را هم به صورت آنلاین پرداخت کنیم.

7 نظر:

 1. image سید محمدرضا قاضی مرعشی می گوید:

  سلام خیلی جالبه

  1. image سید محمدرضا قاضی مرعشی می گوید:

   بله جالبه

  2. image سید محمدرضا قاضی مرعشی می گوید:

   بله خیلی خیلی جالبه

  3. image نیما کاظمی اسفه (بازاریاب) می گوید:

   بله جالبه

 1. image نیما کاظمی اسفه (بازاریاب) می گوید:

  سلام

  1. image نیما کاظمی اسفه (بازاریاب) می گوید:

   ممنون

 1. image سیدحسین سیدی نژاد می گوید:

  یک و نیم میلیون خودرو!

نظر دهید